گیمین چیست؟

گیمین، یک رویداد دانشجویی بین‌المللی است که از سال ۲۰۱۷، توسط انجمن علمی دانشکدهٔ مهندسی صنایع دانشگاه صنعتی شریف برگزار می‌شود. در بازی گیمین ۲۰۲۲، شرکت‌کنندگان در یک محیط شبیه‌سازی‌شدهٔ کسب‌وکار، با یک‌دیگر به رقابت می‌پردازند و می‌کوشند کسب‌وکار خود را راه‌اندازی کرده، مدیریت کنند و برای بیشینه‌سازی سود خود استراتژی به‌کار گیرند. در اثر این مسابقه، شرکت‌کنندگان به درک خوبی از مدیریت کسب‌وکار و مفاهیمی در حوزهٔ زنجیرهٔ تأمین و کنترل تولید می‌رسند.

دوره‌های برگزاری گیمین را خلاصه ببینید!

قبل
بعدی

مکان‌یابی، احداث

چالش ابتدایی  کسانی که می‌خواهند کارخانه یا یک واحد تولیدی راه اندازی کنند، انتخاب مکان کارگاه یا کارخانه است. در اولین مرحله بازی شما باید مکان کارخانه تولیدی خود را انتخاب کنید.این مناطق در مالیات و هزینه زمین و غیره تفاوت‌هایی دارند. شما باید با در نظر گرفتن استراتژی خود و این تفاوت‌ها و فاصله بین مناطق یکی را انتخاب کنید.

محصولت رو بفروش!

رسیدیم به بخش نهایی و جذاب بازی. در این مسابقه، بازار گیمین خریدار کالای نهایی خواهد بود. بازیکنان باید برای کالای خود یک قیمتی را در نظر بگیرند. در بازار گیمین با توجه به قیمتی که شما روی کالای خود گذاشته‌اید و برند کارخانه‌تان و دیگر عوامل، تعداد خریداران و میزان تقاضا برای کالای شما تعیین می‌شود.

برنده شو!

توضیحات بالا توصیف کلی بازی گیمین بود. همانطور که مستحضرید گیمین یک بازی شبیه سازی کسب و کار است و در کسب و کار نیز اتفاقات غیر مترقبه زیادی ممکن است رخ دهد. توصیه نهایی ما به شما این است که همیشه آماده اتفاقات پیش بینی نشده باشید 🙂

به دلیل اختلالات اینترنت و شرایط کشور، گیمین 2022 تا اطلاع ثانوی به تعویق افتاد. ثبت نام